Menü
Sepetim

Blog RSS Feed

11 Eki Kompozit Filamentler: Geleceğin Malzeme Teknolojisi
Micro 0 133
Kompozit Filamentler: Geleceğin Malzeme Teknolojisi Günümüzde, endüstrinin birçok alanında kullanılan malzemeler arasında en az iki maddenin karışımıyla üretilen kompozit filamentler çok özel bir yere sahiptir. Bu malzemelerin hafiflik, dayanıklıl..
27 Eyl 3D Baskı ile Yaşam Alanları Yaratmak
Micro 0 124
3D baskı teknolojisinin dokunduğu alanların sayısı her geçen gün artıyor. Yeni başlayanların genellikle hobicilik ile ilişkilendirdiği eklemeli imalat, derinine dalanlar için her sektörde farklı fırsatlar sunuyor. Yenilikçi gelişmelere daima açık ola..
01 Eyl Sonbahar Ruhunu Evinize Taşıyacak 8 3D Baskı Fikri
Micro 0 127
Bunaltıcı sıcaklardan sonra sonbaharın ilk günü kendini gösterdi. Bunaltıcı sıcaklardan sonra sonbaharın ilk günü kendini gösterdi. Sarı yapraklar, serin rüzgarlar ve yoğun yağmurlar ile andığımız sonbahar mevsimini evinize taşımak için 3D yazıcınızı..
15 Ağu Endüstri 4.0 ve 3D Baskının Gelecekteki Yeri
Micro 0 119
Endüstri 4.0'ı gözümüzü alan yeniliklerin yaşandığı bir uzay çağı alameti olarak tanımlıyoruz. Yenilikçi üretim teknolojisi 3D baskı da bunun bir parçası. Peki yeni sanayi çağının dijitalleştirilmiş evreninde 3D baskı nasıl bir gelecek vadediyor?Ekle..
21 Haz ABS vs ASA: Filament Karşılaştırması
Micro 0 856
3D baskı için doğru filamenti seçmek göz korkutucu bir görev gibi görünebilir. Gerçek şu ki zaten 3D baskı için bir tek doğru malzeme yoktur diyebiliriz. Doğru filamenti seçmek tamamen eldeki uygulamaya bağlıdır. Bu yazıda, farklılıklarının ne olduğu..
09 Haz ASA Filament Nedir? Kullanım Alanları, Avantajları, İpuçları
Micro 0 438
ASA filament endüstriyel segmentte tercih edilen filamentlerin başında geliyor. Peki yüksek dayanım özellikleri ile göz dolduran ASA filamentin mekanik özelliklerini, kullanım alanlarını, avantajlarını ve baskı ipuçlarını daha yakından incelemeye ne ..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 23 (4 Sayfa)