Menü
Sepetim

Blog RSS Feed

29 May ULTEM: Endüstriyel 3D Baskıda Güç ve Hafiflik
Micro 0 40
Endüstriyel 3D baskı, modern imalatın dönüşümünde büyük bir rol oynamaktadır. Özellikle yüksek performanslı termoplastik malzemelerin oyuna dahil olmasıyla birlikte daha dayanıklı, karmaşık geometrilere sahip parçaların üretilebilmektedir. ULTEM (Pol..
29 May HIPS Filament: Özellikleri, Kullanım Alanları ve İpuçları
Micro 0 13
HIPS (High Impact Polystyrene), yüksek darbe dayanımlı polistiren 3D baskıda sıkça kullanılan bir termoplastik malzemedir. Bugün mühendislik uygulamalarında sıkça tercih edilen HIPS filamentin öne çıkan özelliklerine, kullanım alanlarına ve uygulanab..
11 May 2022 Hackaday Prize Ödüllü 3D Baskı Taşınabilir Rüzgar Türbini
Micro 0 67
2022 Hackaday Prize’ın sahibi olan “3D Baskı Taşınabilir Rüzgar Türbini” aslında başından beri 3D yazıcı teknolojisine dair konuştuğumuz her şeyi özetliyor.Önce Hackaday Prize’ın ne olduğuna değinelim. Kendi internet sitelerinde açıkladıkları üzere H..
03 May 3D Yazıcılarda Güvenlik
Micro 0 48
3D yazıcıların teknolojik olarak oldukça ileri cihazlar olduğu konusunda hemfikiriz. İnsanlık tarihinin başından beri bulunduğumuz çağı dönüştürecek gelişmelere ilgi duyuyoruz. Belki teknolojinin bulunduğumuz dönemden biraz daha geride olduğu zamanla..
26 Nis 3D Baskı ile Üretim Süreçlerinde Verimlilik
Micro 0 65
Daha hızlı prototipleme, daha az atık, düşük maliyetler. 3D baskı teknolojisi tüm avantajlarıyla üretim süreçlerinizi daha verimli hale getirebilecek bir düzen vadediyor.Eklemeli imalatın hem kişisel hem de endüstriyel üretim süreçlerindeki avantajla..
12 Nis Eğitimde 3D Baskı Dokunuşu
Micro 0 81
3D baskı teknolojileri son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Birçok sektörde eklemeli imalatın avantajlarının nasıl kâra dönüştürüldüğünü rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz. İster bir mühendislik projesi, ister bir ürün prototipi için olsun; 3D baskı..
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 17 (3 Sayfa)