3D BASKI HİZMETİ

3D BASKIBIZ EKİBİ OLARAK PROFOSYONEL VE KALİTELİ HİZMET SUNUYORUZ

Tasarlamış olduğunuz 3D modelinizi yükleyerek SLS, FDM ve SLA teknolojileriyle üretilmek üzere bize gönderebilir veya anında fiyat teklifi alabilirsiniz. Farklı teknolojilere sahip 3D yazıcılarımız ve yüksek performans veren malzemeler ile, Kompleks veya hassas parçalarınızı  talebiniz doğrultusunda sizlere kaliteli bir  3D Baskı hizmeti sunuyoruz.


FDM

FDM ( Fused Deposition Modeling )

3D Baskı Teknolojisi

3D Yazıcıya bir filament makarası yüklenerek Extruderin ucundaki Nozzle Sicak uçlu memeye filamenti iletilmektedir. Nozzle kontrollü ısı sayesinde istenilen sıcağa ulaştığında üzerinde bulunan motor sayesinde filementi iterek yarı eriyik hale gelen filamenti üretim tablasına katman katman  yapışmasına yardımcı olur. Belirtilen koordinatlarla birlikte extruder hareket ettirilir, erimiş malzemeyi soğutarak ve katılaştırarak  3D model oluşana kadar bu şekilde katman katman çalışan bir FDM teknolojisidir.

FDM Teknolojisinde kullanılan malzemeler;

ABS, PLA,HİPS,PETG, PCABS, ABS+,PC, TPU, PEEK, ULTEM, gibi termoplastikleri kullanılmaktadır.

FDM Teknolojisinin kullanım alanları;

Mimarlık,ARGE,Otomotiv,Eğitim,Hobi,Havacılık,Kullanıcı Elektroniği,Moda endüstrisi,Robotik uygulamalar,İnşaat,Sağlık gibi sektörlerde kullanılmaktadır.SLA-DLP

  SLA ( Stereolitografi )  

3D Baskı Teknolojisi

SLA ( Stereolitografi ) teknolojisi polimer reçineyi UV ışık sistemleriyle kürleme ile çalışan bir teknolojidir. SLA yazıcılar genellikle modelleri yukarıdan aşağıya doğru birleştirmektedir, Işık kaynağı  lazer veya dijital projektördür.

Lazer SLA yazıcılar, lazer ışınının küçük noktasal olması  nedeniyle genellikle DLP modellerinden daha yavaştır.

DLP yazıcılarda, bir katmanın tüm görüntüsü reçineye yansıtıldığından her katman daha hızlı sertleşir

SLA Yazıcılar ışığa duyarlı polimer reçineleri kullanılmaktadır.

SLA Teknolojisinde kullanılan malzemeler:

Standart Reçine, Şeffaf Reçine, Dökülebilir Reçine, Esnek Reçine, Yüksek Sıcaklık Reçinesi, Yüksek Darbe Dayanım Reçinesi, kullanılmaktadır.

SLA-DLP Teknolojisinin kullanım Alanları;

Kuyumculuk,Dental,Sağlık,Kullanıcı elektroniği,ARGE, Kalıp ve Döküm modellerinde,Medikal Cihazlar,Maket,Figür uygulamalrında kullanılmaktadır.SLS

SLS ( Selective Lazer Sintering)

3D Baskı Teknolojisi

SLS teknolojisinin çalışma prensibi toz halinde olan malzemeyi lazer ısısı ile sinterleyerek katmanları oluşturmaktadır. SLS teknolojilerinde naylon, poliamid veya metal tozu kullanılmaktadır. SLS teknolojisini kullanan 3D Yazıcılarda üretim platformunda toz halde bulunan hammaddeyi çok ince bir  lazer tarafından sinterleyerek 3d modeli oluşturur.

SLS Teknolojisinin kullanım Alanları;

Fonksiyonel prototiplerde,Son kullanıcı ürünlerde,Endüstri ,Sağlık,Medikal uygulamalarında kullanılmaktadır.Türkiye’nin en büyük 3D Baskı Hizmeti, 3D printer, 3d Tasarım, 3D tarayıcı, ve Filament çözüm merkezi olan 3DBASKIBIZ‘in sunduğu geniş hizmet seçeneği ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacak ürünlerinizi güven, kalite ve memnuniyet garantisi ile alabilirsiniz !TEKLİF AL : 
info@3dbaskibiz.com


İLETİŞİME GEÇ : 08504410368

Bu kategoride ürün bulunamadı.